השלבים ליצירת חיוך מושלם עם ציפוי חרסינה לשיניים

לעיתים קרובות אנו שומעים ששחקני קולנוע וסלבריטאים אחרים הולכים עם ציפויי חרסינה על שיניהם היפות, ובאופן טבעי נראה לנו שזה פיתרון שהיינו רוצים גם לעצמנו.

חשוב לזכור כי כל מערכת פה ושיניים שונה ממתרפא אחד לשני, ויש לשקול את כל הפתרונות כדי להתאים את הפתרון הטוב ביותר למקרה שלך.

1. התייעצות לגבי ציפוי חרסינה לשיניים

החלטת לשפר את מראה החיוך שלך? ציפוי חרסינה לשיניים אינו מתאים לכל אחד ולכן יש לבדוק עם הרופא אם זה הפיתרון המתאים לך ביותר.

הצעד הראשון הוא כמובן התייעצות אצל רופא שיניים המתמקצע ברפואת שיניים אסתטית וקוסמטית ובעל ניסיון בציפוי שיניים.

התקשורת עם רופא השיניים היא שלב חיוני לתוצאה מוצלחת. הקדש את כל הזמן הדרוש כדי להסביר לרופא בדיוק איזה שינויים ושיפורים היית רוצה לראות בשיניך ובמראה החיוך הכולל שלך.

2. בדיקות ומדידות של ציפויי חרסינה לשיניים

רופא השיניים יערוך סדרת בדיקות להערכה של מצב החיוך והשיניים שלך, כדי להחליט איזה צעדים כדאי לנקוט כדי להגיע לחיוך שאתה חולם עליו.

בנוסף, הרופא יכין העתק אבחנתי (Mock-up) מחומר פלסטי של ציפויי החרסינה לשן, כדי שתוכל "למדוד" את החיוך החדש שלך לפני שהטיפול הממשי יתחיל. כך תוכל לראות אם התוצאה המתקבלת היא אכן זו שאתה שואף אליה. לעיתים רופא השיניים שלך יוכל גם להראות לך תמונת הדמיה ממוחשבת של החיוך החדש.

3. הכנת השיניים לציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה לשן עשויים מאיחוד של שכבה דקה של דבק עם כמה שכבות קרמיקה דקות, שמחליפות את זגוגית השן המקורית.

הרופא ישחיז ויחספס את השכבה החיצונית של השיניים המיועדות לציפוי כדי להסיר מעט מחומר השן המקורי, לרוב לא יותר ממילימטר אחד בלבד, וליצור מקום לציפוי החרסינה לשן .

יצירת מקום זו חיונית להתאמה מדויקת של הציפוי לשיניים, להחזרת תפקוד נכון לשן וליצירת מראה משופר יותר של השן המקורית.

את הציפויים מכינים במעבדה, וייתכן שיהיה צורך להכין עבורך מערכת ציפויים זמנית, שהיא אומנם פחות אסתטית וחזקה מאשר ציפויי חרסינה קבועים, אך תאפשר לך ללכת בתקופת הביניים עם אסתטיקה סבירה ועם הגנה על השיניים שעברו הכנה.

4. הדבקת ציפוי חרסינה לשן

הציפויים הקבועים מוכנים בדרך כלל תוך שבוע עד כמה שבועות, ואז הרופא ינקה את שיניך וידביק את הציפויים אחד אחד לשיניים המיועדות לציפוי.

הקשר בין השן לציפוי החרסינה הוא קריטי לא רק ביצירת מראה יפה וזוהר, אלא גם ליצירת חוזק החיוני לתפקוד נכון. ההדבקה מתבצעת באמצעות מריחה של דבק הרגיש לאור בין השן לציפוי החרסינה שמתקשה בעזרת גלי אור ייחודיים.

פורסם בקטגוריה מאמרי ציפוי שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.