עיצוב חיוך דיגיטלי – Digital Smile Design

"לבש חיוך וזכה בחברים; לבש מבט זועף וזכה בקמטים" (ג'ורג' אליוט).

כפי שאומרים שהעיניים הן ראי הנפש, הרי החיוך מאפשר לנפש לשמוח, גם שלנו וגם של זולתנו.

כל אחד רוצה לחייך בחיוך יפה ולבן המקרין בריאות ושמחה, אך רבים מאתנו מחייכים פחות מידי, ובמקרים רבים כי אינם אוהבים את מראה החיוך שלהם עקב שיניים פגומות, צבע, חוסר סימטריה ועוד.

עיצוב חיוך חדש הוא  אומנות בפני עצמה ורופא שיניים צריך להיות קצת אמן עם גישה ליופי ואסתטיקה.

מכיוון שכולנו שונים, עם מבנה פנים שונה, הרי יש לעצב לכל אחד את החיוך המתאים לו. לגברים למשל מתאים יותר חיוך עם שיניים גדולות ומרובעות יותר, ואילו לנשים שיניים קטנות ומעוגלות יותר.

עיצוב חיוך מושלם: איך מתכננים חיוך דיגיטלי?

 

כדי להמחיש למתרפא את החיוך החדש שאנו מתאימים עבורו, אנו נעזרים בתוכנות מחשב ייעודיות, המאפשרות לראות, עוד לפני שהטיפול החל, את צורת השיניים, גודלן, צבען המועדף וכו'.

כך ניתן לדון עם המתרפא על עיצוב החיוך החדש לו, להקנות לו ביטחון, ולהבטיח שלא תהיינה הפתעות עם קבלת השיקום החדש.

יש חוקים לאסתטיקה: פרופורציות של גובה מול אורך שן, יחס בין גדלי שיניים שכנות, התאמה לקו השפתיים, לקו אמצע הפנים ועוד. אנחנו מתאימים את נתונים האלה לכל מתרפא בבנייה אישית תחילה במחשב, ואחר כך בטיפול עצמו.

שלבי התהליך:

לצורך יצירת הדמייה דיגיטלית, אנחנו מצלמים סדרה של צילומי תקריב ופורטרט של המתרפא מזוויות שונות, לפעמים גם צילומי וידיאו בזמן דיבור וחיוך, את כל אלה מעלים על המחשב ועל סמך אלה אנחנו מתכננים ומעצבים את החיוך החדש.

בשלב שני, לאחר שהחלטנו במשותף עם המתרפא על העיצוב המועדף, אנחנו מכינים במעבדה, מודל אידיאלי של השיניים החדשות ("מוק –אפ"), ואותו אנחנו מניחים על השיניים עצמן, ומצלמים שוב ( זוהי רק הלבשת "מסכה" על השניים, ללא נגיעה בהן, שמוסרת לאחר ההדמיה).

כך ניתן לראות בפועל את עיצוב החיוך החדש:

עיצוב חיוך

עיצוב חיוך – הדמיה דיגיטלית

בשלב שלישי מכינים את השיניים לציפויי החרסינה או הכתרים החדשים, ושולחים מידות למעבדה. בינתיים המתרפא הולך עם שיקום זמני.

לאחר קבלת יצירות החרסינה מהמעבדה, הן מודבקות בפי המתרפא והוא יוצא לעולם עם החיוך עליו תמיד חלם:

עיצוב חיוך אישה  

יש מקרים בהם יש צורך ליישר שיניים לפני בנייתן מחדש עם ציפויי או כתרי חרסינה. גם כאן אנו נעזרים בהדמיות מחשב, המאפשרות לנו לדמות את מהלך הטיפול ולתכנן את עמדת השיניים החדשה.

לפעמים כל הטיפול הדרוש לקבלת חיוך מושלם הוא יישור שיניים. המרפאה שלנו בין המרפאות המובילות והמנוסות בארץ בטיפול בעזרת יישור שיניים בלתי נראה מתוכנן מחשב (אינויזליין).

לפרטים נוספים והצעת מחיר לעיצוב חיוך, צרו איתנו קשר