הלבנת שיניים בלייזר

לייזר! לייזר! לייזר!

לפני מספר שנים היו העיתונים מלאים במודעות על נפלאות הלבנת שיניים בלייזר וטיפולי שיניים בלייזר. 'ללא כאבים' זעקו הכותרות, 'ללא מקדח' היללו אחרות.

האם אמנם לייזר הוא המהפכה החדשה ברפואת שיניים?

אם תבדקו מרפאות שיניים כיום תיווכחו לדעת שמהפכת הלייזר המובטחת הקדימה את זמנה. הלייזר אינו מחליף את המקדח והטיפולים עדיין דורשים הרדמה מקומית למניעת אי נוחות וכאבים.

הלבנת שיניים בלייזר – זרוז הלבנת שיניים על ידי אור

כעקרון תהליך של הלבנת שיניים מהירה במרפאה מזורז על ידי אור. האור משפר את ההחדרה של חומר החימצון לשכבות החיצוניות של השן ומסייע להבהרה מהירה של הצבעים הכהים המכתימים אותה.

קיימים מספר סוגי תאורה לשימוש זה. בעבר הלייזר מסוג CO2 או ארגון היה צורת התאורה היחידה. אך ללייזר חסרונות רבים – עוצמתו החזקה מאוד והשאלות שהוא עורר לגבי השפעות ארוכות טווח לבריאות הרקמות הרכות שבתוך וסביב השיניים עוררו סימני שאלה לגבי בטיחותו והאפקטיביות שלו.

עם הזמן פותחו מנורות הלבנה מעולות ואפקטיביות כמו לייזר אך ללא הסכנות הכרוכות בו. מנורות אלה מצטיינות באורכי גל יעודיים לתהליך ההלבנה, אך בניגוד ללייזר הן מבוססות על טכנולוגיית LED, עם אור באורך גל כחול. עוצמתן אינה גבוהה ואין לה פוטנציאל נזק כמו זה של הלייזר. בנוסף, החום שהן מייצרות פחות נמוך בהרבה. יחד עם זאת הן מגיעות לתוצאות הלבנה לא פחותה של השיניים ביחס להלבנת שיניים בלייזר ומאפשרות להגיע במהירה לשיניים לבנות ויפות.

הלבנת שיניים ברייט סמייל - הלבנה תוך שעה

מנורות הלבנת השיניים מסוג LED החליפו את הלבנת השיניים בלייזר, והן אפקטיביות כמוהו.

יחד עם זאת, עוד מוקדם מלהספיד את טכנולוגיית הלייזר ברפואת שיניים ואת טיפולי הלבנת השיניים בלייזר. דור חדש ומתקדם של לייזרים קטנים ואפקטיביים (בגודל של עט רגיל!) כובשים מקום ברפואת השיניים המודרנית, כולל טיפולי הלבנת שיניים בלייזר.

במרפאת השיניים שלנו אנו בודקים כל הזמן שיטות טיפול חדשות ומיישמים את הבדוקות והמוכחות ביותר, שייטיבו יותר עם בריאות ויופי המתרפאים שלנו.

הלבנת שיניים מהירה, ללא לייזר ובלי סיכונים – הלבנת שיניים מהירה

במרפאת השיניים של ד"ר ספי פורת מתבצעים טיפולי הלבנת שיניים מהירה באמצעות מנורת הלבנה חדישה שלא על בסיס לייזר, עם תוצאות מצויינות.

מתעניינים בטיפול הלבנת שיניים ביתית? קבעו עכשיו תור לפגישת יעוץ חינם

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.