הלבנת שיניים טבעית

הנטייה כיום בכל העולם היא לנסות ולעבור לשיטות עבודה טבעיות, 'ירוקות' – ידידותיות לסביבה ומבוססות ככל הניתן על חומרים טבעיים.

כך גם ברפואת שיניים – שחזורי האמלגם מבוססי המתכת מפנים את מקומם יותר ויותר לשחזורים לבנים בצבע שן, ידידותיים יותר לגוף ולסביבה. הכתרים המסורתיים מבוססי המתכות מפנים את מקומם לכתרי חרסינה טהורה ונקייה.

גם בשיטות להלבנת שיניים מנסים למצוא כל הזמן חומרים טובים וטבעיים יותר.

תרופות הסבתא להלבנת שיניים אינן יעילות בדרך כלל ואפילו מזיקות. הן מבוססות אמנם על חומרים טבעיים כמלח גס ולימון, אך מה שטבעי לא תמיד בריא במקרה זה. חומרים אלה שוחקים את פני השן, מבהירים אותם בשלב ראשון, אך גורמים להם שחיקה ונזק בלתי הפיכים לטווח ארוך וגורמים לשיניים להיות רגישות, שבירות ופגיעות יותר לעששת .

שיטות ההלבנה הנהוגות במרפאת שיניים דר' ספי פורת מבוססות על חומרים מחמצנים בריכוזים כאלה או אחרים. הם מתבצעים בפיקוח רופא . החמצון חודר לפני השן, מבהיר ומלבין את חומר השן והצבעים שחדרו לתוכו עם השנים כקפה, תה וכו'.

בשנים האחרונות הופיעו חומרי הלבנה שבנוסף לחומר הפעיל מכילים גם חומרים טובים לשן – חומרים טבעיים החודרים לחומר השן ומחזקים אותו – קלציום(סידן), פלואוריד ועוד .

הלבנת שיניים באמצעות ג'ל הלבנה היא אחת הדרכים הפשוטות והשמרניות ביותר לשיפור צבע השיניים ללא השחזות, כתרים או ציפויים.

במרפאת השיניים שלנו אנו משתמשים בהלבנה מהירה בשיטת Zoom (זום) של פיליפס: השיטה מבוססת על הלבנה עם אור לד המותאם בדיוק למידת ההלבנה הרצויה. שיטת Zoom היא מהמתקדמות והיעילות בעולם.

אין סיבה ללכת עם שיניים צהובות או מוכתמות יותר – לקביעת פגישת ייעוץ חינם צור קשר

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.