הלבנת שיניים טבעית: איך להלבין שיניים? (ואיך לא!)

הלבנת שיניים טבעית הפכה נפוצה בשנים האחרונות בעקבות השאיפה לשיניים לבנות יותר – אחת הסיבות העיקריות המביאה אנשים למרפאת השיניים כיום. שיניים לבנות משדרות הצלחה, בריאות ונעורים, ולכן, לא פלא שכולם רוצים את הלבן הזה.

מעטים מבינינו בורכו בשיניים לבנות השומרות על בוהקן לנצח, ושינויי גיל, שתיית קפה ותה, הרגלי צחצוח לקויים וסתימות ישנות, מכתימות את החיוך הלבן והיפה עליו אנחנו חולמים.

 

לרפואת השיניים יש פתרונות עדכניים עם תוצאות מעולות למי שחפץ בכך, בין אם מדובר בהלבנה מהירה במרפאה או בהלבנה ביתית עם קשתיות מותאמות.

יחד עם זאת, רבים מחפשים פתרונות פשוטים ביתיים וזולים, כדי לתת את הניצוץ לשיניהם, מבלי להגיע למרפאת השיניים. נפרט כאן על מספר דרכים להלבנת שיניים טבעית.

נקדים ונאמר ששיניים הן איבר חי בגוף שלנו, רגיש ופגיע ולא כלי מטבח שניתן לעשות עליו ניסויים. לכן, תמיד עדיף להגיע למרפאת שיניים ולעבור טיפול תחת פיקוח ובקרה של רופא שיניים מנוסה.

לא כל סוג שיניים מתאים להבהרה, כאשר יש שיניים הסובלות מבעיות שטיפול לא אחראי עלול להזיק להן, ובמקום להגיע לתוצאה הרצויה, יביא לנזק. כך שמי שרוצה לנסות את השיטות להלבנת שיניים טבעית – יעשה זאת על אחריותו בלבד!.

  לפרטים נוספים וקביעת פגישת התייעצות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הוסף אותי לרשימת הדיוור לקבלת מבצעים, הנחות, חידושים ועוד דברים בריאים וטובים!

  1. צחצוח לאחר אכילה ושתיה

  דרך זו היא בריאה ותמיד ממומלצת. אוכל ורובד חיידקים שנשארים זמן רב על השן מכתימים אותה ומשנים את צבעה, כך שהגיינה טובה על ידי צחצוח וחוט דנטלי, תפחית ותמנע הכתמה.

  2. הימנעות מעישון וקפה

  הימנעות מעישון ומשתייה מרובה של קפה והקפדה על תזונה בריאה, יכולים למנוע צביעת שיניים. כמו כן, שתיית מים תמיד עדיפה על משקאות מוגזים וממתוקים.

  3. מי חמצן וסודה לשתייה (סודיום ביקרבונט-סודה לאפיה)

  לערבוב של מי חמצן ואבקת סודה למשחה ומריחתה על השיניים יש אפקט הבהרה. יש להיזהר בכמויות, שכן מי חמצן עלולים להיות מסוכנים, ויש לוודא שאין גרגרים במשחה כי הם עלולים לשחוק את ציפוי האמייל של השיניים ולגרום נזק. כחלופה לסודה אפשר להשתמש בחימר קאולין, המשמש בסיס למשחות שיניים רבות.

  4. הלבנת שיניים טבעית עם שמן קוקוס

  מריחת שמן קוקוס על השיניים יכולה להבהיר אותן מעט. מספר דקות של שפשוף השיניים עם מטלית נקיה טבולה בשמן קוקוס היא טיפול פשוט וקל.

  5. חומץ תפוחים

  חומץ יכול להסיר כתמים עקשניים של קפה וניקוטין – אך זהירות! לטווח הארוך חוץ עלול לגרום להמסת הסידן בציפוי השן ולגרום נזק. לאחר מריחה של מעט חומץ תפוחים בעזרת האצבע, רצוי מאוד לצחצח עם משחת שיניים המכילה פלואוריד.

  6. קליפת תפוז או לימון ו..תותים

  שפשוף שיניים עם הקליפה של תפוז או לימון ואפילו תותים יכול להבהיר אותן מעט. רק שוב – זהירות – חומץ הלימון מזיק לשיניים. לא להגזים ולצחצח עם פלואוריד.

  7. הלבנת שיניים טבעית עם פחם פעיל

  אמנם פחם הוא שחור משחור, אבל צחצוח עם פחם פעיל על מברשת שיניים רטובה יכול להבהיר שיניים. זהירות – הפחם הוא מקדם שחיקה גבוה(!) ואינו טוב לציפויי וכתרי חרסינה.

  קראו עוד על הלבנת שיניים >>

  קראו עוד על מחירי הלבנת שיניים >>

  לסיכום

  יש מספר שיטות להלבנת שיניים טבעית. הקפידו לא להגזים ו"להתמכר", כי הן צופנות בחובן נזק. תמיד מומלץ להתייעץ קודם עם רופא שיניים ולעשות זאת תחת בקרה.

  בהצלחה!

  אין סיבה ללכת עם שיניים צהובות או מוכתמות יותר – לקביעת פגישת ייעוץ צור קשר

  This entry was posted in מאמרי הלבנת שיניים. Bookmark the permalink.