הלבנת שיניים – תופעות לוואי

הלבנת שיניים – תופעות לוואי ותיאום ציפיות

הלבנת שיניים היא אחד התהליכים הבטוחים והשמרניים ברפואת שיניים של היום ומתבצעת למאות אלפים אם לא מיליונים ברחבי העולם בהצלחה ובביטחון.

יחד עם זאת יש לדעת על מספר תופעות לוואי:

רגישות בשיניים – חלק מהאנשים מדווחים על רגישות קלה עד לכאב בשיניים (נדיר) כתגובה לחומר ההלבנה. במקרים כאלה ניתן לעבור לחומרי הלבנה בריכוז נמוך יותר או לבצע הלבנה לילה כן- ולילה לא, לסרוגין בהלבנת שיניים ביתית.

צריבה – בהלבנת השיניים המהירה ריכוז החומר הפעיל גבוה יחסית ודליפה שלו לרקמה הרכה עלולה לגרום לכוויה קלה ותחושת צרבה. לכן דואגים לבידוד הרמטי של השיניים משאר הרקמות בהלבנה המהירה.

תוצאות לא מיטביות – אין אפשרות לחזות מראש את תוצאות ההלבנה. בייחוד בשינים בעלות מרקם וצבע לא אחידים.

במקרים כאלה פונים לשיפור מראה החיוך עם ציפויי חרסינה הנותנים תוצאה יפהפייה.

מגבלות נוספות שיש להבין לקראת ביצוע הלבנת שיניים:

קשה לצפות מראש כיצד יראו השיניים לאחר תהליך ההלבנה – יש שיניים שמלבינות במהירות עם תוצאות יפות ויש כאלה שהתהליך אינו אפקטיבי לגביהן – יש לדעת זאת מראש.

קיימות שיניים עם סדקים זעירים בחומר השן – ההלבנה עלולה להדגיש את קיומם.

שיניים שאינן אחידות בצבען מראש יולבנו בצורה לא אחידה. שיניים עם כתרים, השלמות, ציפויים וסתימות ישנות לא ילבינו בהשפעת חומרי ההלבנה, והתוצאה לכן תהיה לא אחידה. יש לקחת בחשבון את הצורך בהחלפתן לאחר ההלבנה.

לאור כל אלה, ברור שהלבנה אינה הפתרון המתאים לכולם, אך אל דאגה – יש לנו במרפאת ד"ר פורת פתרונות מצוינים לכל אחד ואחת. רופא השיניים מבצע בדיקה מקיפה לקראת הלבנת השיניים ובעקבותיה ממליץ על טכניקת הלבנת השיניים המתאימה ביותר עבורכם או על אלטרנטיבות להלבנת שיניים.

למידע נוסף על הלבנת שיניים והתייעצות חינם, פנו אלינו.

למידע נוסף על מחירי הלבנת שיניים – לחצו כאן

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.