הלבנת שיניים – היום שאחרי

הנחיות התנהלות לאחר הלבנת שיניים במרפאה

שיניים שעברו תהליך הלבנת שיניים רגישות בשעות הראשונות – יתכן ותחוו רגישות קלה לשינויי טמפרטורה – קור וחום, או למאכלים חמוצים כמיצי הדרים.

כמו כן השיניים סופחות בקלות הכתמות ממאכלים עתירי פיגמנטים.

ההמלצות לכן הן להימנע ב 24 שעות הראשונות ממאכלים קרים מאוד או חמים מאוד, ולהימנע מכל משקה העלול להכתים חולצה לבנה – יינות אדומים, קוקה קולה למיניה, קפה ותה.

במידה ונוצרה צריבה עקב דליפת חומר הלבנה אל הרקמות הרכות כשפתיים או חניכיים (נדיר) – אל דאגה, היא תיעלם מאליה תוך כמה שעות. צוות מרפאת השיניים יצייד אותך במשחה המכילה ויטמין E לריפוי והרגעה מהירים.

הנחיות התנהלות לאחר הלבנת שיניים בבית

תהליך הלבנת שיניים ביתית ארוך וממושך מהלבנת שיניים מהירה במרפאה, ובדרך כלל נמשך מספר ימים.

מכיוון שריכוז החומרים נמוך יותר , נדיר לקבל רגישות עקב ההלבנה, וגם אם מתעוררים בבוקר עם רגישות קלה, היא חולפת בדרך כלל מאליה. במידה והרגישות גבוהה, ההמלצה היא לבצע את תהליך ההלבנה לסירוגין – לילה כן ולילה לא.

ההמלצות לכן במידה ויש רגישות להימנע בכל ימי ההלבנה ממאכלים קרים מאוד או חמים מאוד, ובכל מקרה להימנע כל ימי ההלבנה מכל משקה העלול ל 'הכתים חולצה לבנה' – יינות אדומים, קוקה קולה למיניה, קפה ותה.

עישון – כמובן שעישון מעבר להיותו מזיק באופן כללי, הוא מכתים שיניים ידוע ויש להשתדל להימנע ממנו בכל ימי הטיפול עד כמה שאפשר.

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.