זריקת ההרדמה ופחדים נוספים אצל רופא השיניים

יש לך חשש מזריקת ההרדמה אצל רופא השיניים?

במרפאת השיניים של ד"ר פורת אנחנו אוהבים מטופלים מחייכים ורגועים. לכן אנחנו עושים כל שביכולתנו על מנת להפחית את הפחד מרופא השיניים ולהעניק לך טיפול רגוע ונעים יותר. 

פחד מרופא שיניים

בוא ונבדוק מה מקור החששות שלך…

  • אתה חושש מכאב הכרוך בטיפול שיניים?

כל טיפולי השיניים המבוצעים במרפאה מתחילים בהרדמה מקומית. אפילו טיפול של הסרת אבנית על ידי שיננית! דר' פורת הוא רופא מיומן ומנוסה מאוד, והסיכוי שתרגיש משהו בזמן הטיפול הוא מזערי.

  • מפחד מהזריקה?

לפני כל זריקה אנו מאלחשים (מרדימים) את החניכיים עם משחה מיוחדת בטעמי פירות נעימים. רק לאחר שהחניכיים נרדמו אנו מרדימים את השן. הסיכוי שתרגישו משהו בהרדמה – מזערי ביותר.

בנוסף, הצטיידנו במערכת הזרקה אלקטרונית המחליפה את המזרק הסטנדרטי. ההרדמה האלקטרונית מאפשרת דיוק רב יותר באזור ההזרקה, חומר ההרדמה מוזלף באיטיות רבה, והתוצאה היא הרדמה ללא כאבים ופחות תופעות לוואי של חוסר תחושה באזורים שאינם קשורים לאזור הטיפול.

מזרק אלקטרוני להפחתת כאב בזריקת הרדמה אצל רופא שיניים

  • נבהל מהרעש הנלווה למכשירי הטיפול?

לצערנו עדיין לא הומצאו מכשירים ללא רעש. השיניים הן הרקמות הקשות ביותר בגוף וטיפול בהן דורש מכשירים עם רעש שיש שמוצאים אותו לא נעים. אנו משתדלים לסיים את שלבי הטיפול האלה במהירות האפשרית. מוזיקה רוגעת וטלויזיה בכבלים מפחיתים את תשומת הלב לכך.

  • אולי אתה רוצה לטפל אך חושש מהמחיר?

טיפולי שיניים לעיתים מהווים הוצאה לא קטנה ואנו מודעים לכך ועושים ככל שביכולתנו לעזור בכך. פריסת תשלומים נוחה, תשלום באשראי, תוכניות מימון למספר תשלום גדול והנחות לתוכניות טיפול גדולות מאפשרים לכל מתרפא הזקוק לטיפול לבצעו בהתאם ליכולתו.

  • אתה טרוד וקצר בזמן וחושש ממשך טיפול השיניים?

טיפולי שיניים מורכבים יכולים להמשך חודשים רבים עד לסיומם המוצלח. אנו מתחשבים בזמנך, עושים ככל האפשר שזמן ההמתנה לתור יהיה מינימלי, ומתאימים לך ימי ושעות טיפול המתאימים ללוח הזמנים שלך.

מה ניתן לעשות כדי להתגבר על פחד מרופא שיניים?

כמעט כולם חוששים מטיפול שיניים ברמות שונות של חרדה. יחד עם זאת, רפואת השיניים התקדמה מאוד בעשרות השנים האחרונות וטיפולי השיניים הפכו ליותר ויותר נסבלים. תרמו לכך מספר גורמים:

האילחוש

האילחוש (הרדמה) הפך להיות חלק בלתי נפרד מכל טיפול שיניים ואפילו המינימלי ביותר, אין ספק שטיפול שיניים תחת הרדמה קל ובלתי מורגש ועדיף בהרבה מאשר טיפול שיניים ללא הרדמה. (אמנם זריקת ההרדמה מעט לא נעימה לכמה שניות, אך אין להשוות אי נעימות זו לכאב בזמן כל הטיפול). בעזרת מעט מישחת אילחוש מקומי, או מזרק אלקטרוני ובידי רופא שיניים מיומן, ההרדמה אינה מורגשת כמעט.

התחלה בגיל מוקדם אצל רופא שיניים סבלני ומתחשב

רוב המבוגרים החוששים מטפולי שיניים עברו בילדותם נסיון לא טוב בטיפול שקיבלו, אם מחוסר הרדמה מקומית, או בגלל רופא קצר רוח וחסר הבנה. אין ספק , וזה מנסיון, שילדים המגיעים למרפאה מגיל מוקדם לבדיקות שיגרתיות (ולאו דווקא כשכבר מאוחר מדי ויש כאבים), ומטופלים בידי רופא המיומן בעבודה עם ילדים, יקבלו את טיפולי השיניים בצורה קלה ונוחה, ויהפכו למבוגרים ללא רתיעה מטיפול שיניים.

המיכשור

המיכשור של היום מהיר מדויק ונח למטופל הרבה יותר מהמיכשור שהיה נפוץ לפני 20 ו 30 שנה. הדבר נכון גם לביצוע סתימות וכתרי חרסינה, טפולי שורש והשתלות שיניים. כיום נמצאים בפיתוח מכשירי לייזר האמורים להפוך את טיפול השיניים לקל עוד יותר.

גז צחוק

גז הצחוק או ניטרוס אוקסיד הוא אמצעי נהדר להרגעה בזמן טיפול שיניים. המתרפא נושם ממסכה המונחת על אפו תערובת של הגז וחמצן, ומרגיש מעין התרוממות רוח המאפשרת לו להתגבר על החרדה. כמובן שיש צורך בשיתוף פעולה מצד המתרפא ובאף שאינו סתום…

והחשוב מכל…

צוות חם, סבלני ואמפתי, שרגיש לצרכי המטופל!