שיניים קדמיות גדולות

מטופלים רבים מגיעים למרפאת השיניים שלנו עם תלונה של שיניים גדולות, בעיקר כשמדובר בשיניים חותכות מרכזיות בלסת העליונה, כשהבקשה בדרך כלל היא להקטנת השיניים על ידי 'שיוף' .

יש להבין שהשחזה ושיוף שיניים כדי להקטין את גודלן, עלולה להזיק ולגרום לרגישות, כאבים, צורך בטיפולי שורש וטיפולים מורכבים אחרים, כך שהליך זה אינו מומלץ.

ככלל, יחס שנחשב אסתטי ונאה לעין בין גדלי השיניים הקדמיות הוא בערך 1.6:1 בין השיניים החותכות המרכזיות לשיניים החותכות הצדדיות, והשאיפה היא להגיע ליחס דומה.

בבדיקה ואבחנה יסודית, מסתבר שכמעט בכל המקרים מדובר על עמדה לא אידיאלית של השיניים, כשהחותכות המרכזיות בולטות קדימה ומסתירות את השיניים שלידן. כך נוצר חוסר פרופורציה בין גדלי השיניים הבולט לעין.

הטיפול הנכון למקרים כאלה הוא יישור שיניים ותיקון עמדת השיניים הבולטות, מה שמביא לתוצאה הרמונית ויפה, ללא צורך בהקטנת שיניים על ידי השחזת שיניים בריאות וטובות.

לד"ר פורת ניסיון רב בטיפולים לתיקון בעיות אסתטיות בשיטת אינויזליין – יישור שיניים שקוף.

יישור שיניים שנראות גדולות לפני ואחרי

שיניים קדמיות גדולות - תיקון בעזרת יישור שיניים

במקרים שעמדת השיניים טובה, ואכן יש הבדל משמעותי בגודל השיניים, ניתן לייצר פרופורציות נכונות יותר על ידי ציפויי שיניים: ציפוי חרסינה או קומפוזיט, המרחיבים שיניים צרות ומצרים שיניים גדולות, על ידי שיוף מינימלי בלבד.

תיקון מראה שיניים גדולות בעזרת ציפוי שיניים קטנות לצידן

לעיתים השיניים נראות קטנות יחסית עקב מתאר חניכיים לא מיטבי. במקרים כאלה, ניתן לשפר את אורך השיניים על ידי טיפול בלייזר.

מראה שיניים קטנות לפני ואחרי טיפול בלייזר

לכל הסיבות שמפריעות לך לחייך >>

לגלריית דוגמאות טיפולים לחיוך מושלם >>

פורסם בקטגוריה מה מפריע לך לחייך?. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.