שיניים בולטות

שיניים בולטות הן אחד מליקויי הסגר היותר נראים על ידי האנשים שסביבנו, ולכן הן אחת הסיבות היותר נפוצות לפניה למרפאה לצורך יישור שיניים. איך מטפלים בשיניים בולטות ומתחילים לחייך מחדש?

שיניים בולטות בגיל צעיר

בגיל צעיר הפתרון פשוט יחסית. יישור שיניים לילדים ונוער המשולב עם רסן המתאם את גדילת הלסת העליונה ביחס לתחתונה בדרך כלל פותרים את הבעיה. במקרים אחרים יש צורך לעקור שיניים (בדרך כלל השיניים הקדם טוחנות הנמצאות מיד אחרי הניבים העליונים), והסגת השיניים הקדמיות אחורה אל הרווח שנוצר.

שיניים בולטות בגיל מבוגר

במבוגרים כבר לא ניתן לבצע טיפול עם רסן, והטיפול לשיניים בולטות כרוך ביישור שיניים למבוגרים המשולב בעקירות או בפתיחת רווחים בין השיניים המאפשרים להן לסגת פנימה. עוד על יישור שיניים למבוגרים>>

ניתן, במקרים מסוימים בהם שן בולטת או שיניים בולטות באופן ניכר, בעקבות מבנה הלסת, לבצע תיקון של הליקוי באמצעות ניתוח אורתוגנטי. זהו הליך כירורגי לכל דבר, ומבוצע כל ידי כירורגים של פה ולסת. ההליך הזה מומלץ במקרים יוצאי דופן, ברוב המקרים ניתן לבצע הליך יישור שינויים אצל מבוגרים ללא הליך כירורגי.

יישור שיניים בולטות

יישור שיניים בולטות

יישור שיניים בולטות

יישור שיניים בולטות

יישור שיניים בולטות לפני ואחרי

שיניים בולטות אחרי גשר

גם לאחר טיפול שהסתיים בהצלחה, יכול להיווצר מצב בו השיניים חוזרות לבלוט. מדוע זה קורה? בחלל הפה מתרחשים לעיתים תהליכים שונים: בקיעה של שיני בינה, תזוזת השיניים ביחס לשחיקה ולעיסה, ובגילים מבוגרים יותר, אף הלסת משתנה מעט. כל אלו משפיעים על מראה השיניים, ולכן התהליך של יישור שיניים לא מסתיים לאחר שסיימנו את הטיפול הראשוני. יש לשמר ולתחזק את התהליך גם לאחר סיומו, על מנת שהתוצאות ישמרו לטווח ארוך.

יישור שיניים שקוף

הפתרון המוביל לטיפול בשיניים בולטות הוא יישור שיניים שקוף. ד"ר ספי פורת מוסמך לטפל בשיניים עקומות ובולטות על ידי הקשתיות השקופות ליישור שיניים בלתי נראה. מתקבלות תוצאות מדהימות בלי שאף אחד שם לב!

ציפוי חרסינה לתיקון בליטת שיניים

פתרון נוסף שיכול לסייע במקרה של שיניים בולטות הוא ציפוי חרסינה. כאשר מדובר בליקוי לא גדול, ניתן לבצע ציפוי שיניים אשר יכול לתקן את הליקוי ללא יישור שיניים.

פנו אלינו לקבלת אבחון מקצועי לטיפול אשר מתאים לכם ביותר. במרפאה של ד"ר ספי פורת, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מקיף, והמלצה על הטיפול המיטבי, המתאים לכם ביותר.

פורסם בקטגוריה מה מפריע לך לחייך?. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.