ציפוי שיניים וכתרי חרסינה – תמונות לפני ואחרי

במרפאת השיניים של ד"ר ספי פורת מבצעים ציפוי שיניים גם באמצעות ציפויי חרסינה וגם באמצעות חומרים קומפוזיטיים מעולים בעלי מקדם שבירת אור זהה כמעט לחלוטין לזה של שיניים טבעיות. החומרים מתאימים עצמם לצבע השן כך שהם נראים כחלק מהשן עצמה. ציפוי השיניים בעזרת חומרים קומפוזיטיים מתבצע במרפאה בטיפול אחד בלבד. בניגוד לציפוי חרסינה לשיניים, לא נדרשת עבודת מעבדה יקרה ואפשר לבצע טיפולים קוסמטיים עם תוצאות מצוינות בזמן קצר ובעלות נמוכה יחסית לציפויי חרסינה.

 

ציפוי שיניים - חסר מולד של חותכות עליונות

אחוז מסוים של האוכלוסיה סובל מחסר מולד של שיניים. כשמדובר בשיניים קדמיות מדובר בפגם אסתטי ניכר הפוגע באפשרות לחייך בפה מלא. טיפול משולב של גשרי זירקוניה וציפויי חרסיה שינה את מראה החיוך והפנים של מתרפאה פה במהפך אמיתי.


ציפוי שיניים

ציפוי שיניים קדמיות - סגירת רווח בין השיניים

המתרפא בתמונות אלה התלונן על רווחים בין השיניים – רווח בין השיניים החותכות המרכזיות ורווח בין החותכת המרכזית לצדדית (מצד שמאל בתמונה). בנוסף התלונן על ניבים בולטים ומחודדים, על שן חלב שלא נפלה ונראתה קטנה יחסית לשאר השיניים הקבועות ועל שיניים מסובבות.

הטיפול המומלץ למקרה כזה היה כמובן יישור שיניים למבוגרים, בין אם יישור שיניים עם גשר רגיל או יישור שיניים ללא גשר בשיטת אינויזליין – Invisalign.

המתרפא לא היה מעוניין להכנס לטיפול ליישור שיניים שעשוי לקחת בין שנה לשנתיים והעדיף טיפול קצר יותר. הומלץ על טיפול לציפוי השיניים הקדמיות, שאמנם לא יתקן את ליקויי הסגר, אך ייתן מראה אסתטי יותר לחיוך בכללותו.

במקרה זה בוצע טיפול שיניים אסתטי – קוסמטי על ידי ציפוי שיניים. השיניים צופו בעזרת חומר מרוכב –קומפוזיט בצבע שן. במרפאת השיניים של דר' ספי פורת משתמשים בחומרים ננו היברידיים מתקדמים המעניקים יופי שקיפות וחוזק כמעט כשל שן טבעית.

בעזרת חומרים אלה נסגרו הרווחים שבין השיניים, הוגדלה השן החלבית והותאמה לקשת. בנוסף קוצרו הניבים המחודדים מעט וניתן להם מראה עגול וסימטרי עד כמה שאפשר. הטיפול כולו בוצע בשתי פגישות בלבד והמתרפא יצא מחייך כפי שלא חייך מעולם!


ציפוי שיניים לסגירת רווחים בין השיניים

ציפוי שיניים שנשחקו

בתמונות ה"לפני" וה"אחרי" האלה אפשר לראות ציפוי שיניים שנעשה במטרה להשלים להבים של השיניים החותכות המרכזיות, שנשברו עקב שחיקה. ציפוי השיניים גם מחליף סתימות ושחזורים ישנים בעלי צבע כהה, והופך את החיוך לשלם, יפה ואטרקטיבי.


ציפוי שיניים - לפני ואחרי

ציפוי שיניים ליישור מראה השן

במקרה הזה אפשר לראות בתמונת ה"לפני" שיניים חותכות קדמיות עם "שפיצים מיותרים". בתמונת ה"אחרי" ציפוי השיניים שיפר ויישר את מראה הלהב בארבע החותכות, החליף סתימות ישנות ונתן לשיניים מראה רענן והרמוני.


ציפוי שיניים ליצירת שיניים ישרות לפני ואחרי

קיצור שיניים קדמיות והחלפת סתימות

המטופלת במקרה הזה ביקשה להחליף סתימות ישנות ולקצר את השיניים הקדמיות, שהיו ארוכות מדי לטעמה, כפי שניתן לראות בתמונת ה"לפני". בתמונת ה"אחרי" הוחלפו הסתימות הישנות בכתרי חרסינה ללא מתכת על בסיס זרקוניה, השיניים הקדמיות שויפו ובזכות ציפוי השיניים מעניקות לפה מראה לבן ונקי.


ציפוי שיניים לפני ואחרי - החלפת כתרים והארכת השיניים הקדמיות

ציפוי שיניים שעברו חבלה

בתמונת ה"לפני" אפשר לראות שתי שיניים קדמיות שנשברו כתוצאה מחבלה. בתמונת ה"אחרי" ניתן לראות כיצד ציפוי השיניים שחזר את מראה השן והעניק לה מראה של שן רגילה.


ציפוי שיניים לפני ואחרי - תיקון חבלה בשיניים באמצעות ציפוי שיניים

ציפוי שיניים שנשחקו, ואיבדו מגובהן וצבען


ציפוי שיניים

שיקום עם חמישה כתרי חרסינה הפכו את החיוך של מלי למושלם


ציפוי שיניים עם כתמים

שיקום מלא של החיוך נתן לנעמה מראה צעיר וזוהר

יישור שיניים למבוגרים

ציפוי שיניים

שמונה ציפויי חרסינה משנים את מראה החיוך מקצה לקצה


ציפוי שיניים