ציפוי קריסטל לשיניים: יתרונות, חסרונות ומחירי ציפוי ננו קרמי

מהפכת הקישור הכימי, בונדינג ‘Bonding’, שינתה את רפואת השיניים לעד לפני כמה עשורים. כבר לא היה צורך בכתרים ושחזורים ('סתימות') הנאחזים בשן מכח חיכוך מכני בלבד, אלא כתוצאה  מקישור כימי חזק ויציב.

מהפכה זו הזניקה את רפואת השיניים המשמרת שהתבססה על אמלגם  –  סגסוגת מתכות עם כספית אפורה ולא יפה, לעולם חדש של יופי ואסתטיקה, עם כניסת החומרים שיכולים להיקשר לשן בהדבקה כימית ושניתן ליצרם בקשת צבעי שן טבעיים.

גם רפואת השיניים המשקמת, שהתבססה על כתרי זהב או חרסינה קשורה למתכת, שינתה את פניה הודות לחומרים בצבע שן טבעית המקושרים לשן בקישור כימי חזק.

כל התמונות מחיוכים של מתרפאים שטופלו על ידינו

היתרונות הגלומים בדור החדש של חומרי השיקום, השחזור והקישור, אינם מתבטאים רק באפשרות ליצור חיוכים בעלי אסתטיקה טבעית מעולה. הודות לכך שהקישור לחומר השן הוא חזק, ניתן לבנות שחזורים קטנים ודקים יותר, תוך פגיעה מינימלית בשן, עם שמירה מירבית על חומר שן יקר ועם פחות תופעות לוואי כמו שהיו בעבר. כיוון זה ברפואת השיניים העדכנית קרוי Minimal invasive Dentistry.

מהפכת ציפויי השיניים

מי מאתנו לא  היה רוצה חיוך לבן ואטרקטיבי, עם שיניים ישרות כפנינים? חיוך שיפתח דלתות, שיכבוש לבבות, שלא יביך אותנו בשיחות הזום הארוכות..?

במקרים רבים ניתן להגיע למראה חיוך כזה על ידי ציפוי שיניים – Laminate Veneer. ציפוי השיניים הוא עלה דק המודבק על חזית השן הפגומה, ונותן לה מראה טבעי חדש ומושלם. ציפוי כל השיניים הנראות בחיוך מהווה מהפך של ממש ונותן מראה של 'חיוך הוליוודי' נוצץ.

בניגוד לכתרים הישנים שדרשו השחזה והורדה משמעותית של חומר שן לצורך הרכבתם, הודות לתכונות הקישור הכימי ניתן בציפויי השיניים להוריד מספר עשיריות מילימטר עד שני מ"מ בלבד מחזית השן.

החומרים מהם בונים ציפוי שיניים מחולקים לשתי קבוצות עיקריות:

ציפויי החרסינה הם עלים דקים של חרסינה. יש מספר סוגים של חרסינה שהמשותף לכולם הוא יכולתם להיקשר באופן כימי לחומרי הקישור והדבקים המחברים אותם לשן. הם מיוצרים במעבדה, האסתטיקה שלהם מעולה וניתן להגיע איתם לחיוכים מדהימים.

יחד עם זאת, מחירם גבוה יחסית עקב עלות היצור, החומרים ועבודת המעבדה המייקרת את התהליך. ויש להם גם חסרונות. (ראו טבלה).

הכירו את ציפוי הקריסטל: ציפוי שיניים ננו קרמי מתקדם במחיר נוח!

ציפוי ה'קריסטל', נחשב בעבר נחות יחסית לציפויי החרסינה היוקרתיים, אך כיום התפתחות טכנולוגיית החומרים והטיפול מביאה אותו לרמה גבוהה מאוד של אסתטיקה ויופי, בלי לשלם את המחיר הגבוה של ציפוי החרסינה.

ניתן להגיע עם החומרים המרוכבים החדשים לאסתטיקה מעולה, ללא צורך בעבודת מעבדה המייקרת את התהליך, עם חוזק ועמידות צבעים שלא היו מוכרים עד כה.

חומרים ננו קרמיים המיוצרים בטכנולוגיית SphereTEC™ , בחומרים כמו ceram.x®  איתם אנו בונים את הציפויים במרפאה של ד"ר פורת, מאפשרים השגת אסתטיקה וברק מעולים, כמו של קריסטל גבישי נוצץ, ולכן מכונים ' ציפוי קריסטל'​.

חומר המילוי מתבסס על כדוריות מיקרוסקופיות בקוטר של d3.50 ~ 15 μm, המאפשרות שקיפות ואסתטיקה מיטבית. מקור: ©Dentsply Sirona

הרכב החומרים מאפשר להגיע לדרגת ליטוש נוצצת ממש:

ליטוש קריסטלי לשיניים

מקור: Dentsply Sirona©

עלותם הגבוהה של ציפויי החרסינה מנעה עד כה מרבים להגשים את החלום לחיוך מושלם. חומרי הציפוי הננו קרמיים החדשים מאפשרים לבנות חיוכים מושלמים ויפים בחיסכון ניכר עם תוצאות מצוינות.

לנוחותכם הכנו טבלה המסכמת את ההבדלים, העלויות, היתרונות והחסרונות של כל שיטת ציפוי. (מדובר בהערכות כלליות וממוצעות, והתוצאות משתנות ממתרפא למתרפא וממקרה למקרה).

  ציפוי חרסינה ציפוי קומפוזיטי ('קריסטל')
היכן מבוצע מיוצר במעבדה, מבוצע במרפאה מבוצע במרפאה
מחיר לשן בודדת 2,000-6,000 ש"ח 1,000-3,000 ש"ח
מספר פגישות ממוצע 3-4 1-2
אסתטיקה מעולה טובה מאוד
עמידות לשבר חזקה מאוד חזקה
עמידות לשינויי צבע מצוינת יתכן שינוי עם הזמן
עמידות לאורך זמן* 10-15 שנים 4-8 שנים
שיוף פני השן צורך בהורדה של 1-2 מ"מ ניתן להסתפק בהסרה מינימלית
קלות תיקון במקרה של שבר מורכבת , דורשת מעבדה קלה ומיידית

*עמידות לאורך זמן משתנה לפי המקרה וכפופה לתחזוקה נאותה על ידי המתרפא, הגעה לניקוי וביקורות תקופתיות והימנעות מנגיסה על מאכלים קשים כפיצוחים, גזר וכו'.

במרפאת השיניים שלנו, אנו מציעים ציפויי שיניים במגוון שיטות, בהתאמה למטופל ולתקציב.

לפרטים והתייעצות, צרו איתנו קשר