בונדינג – ציפוי שיניים קומפוזיט לשיפור החיוך

בונדינג

'בונדינג' (Dental Bonding) הוא למעשה המילה האנגלית להדבקה או חיבור. הכוונה ברפואת שיניים היא שיפור מראה החיוך על ידי הדבקת וחיבור חומרים בצבע שן לשן קיימת תוך שיפור המראה, הצורה והצבע שלה.

רופאי השיניים משתמשים בחומרים קומפוזיטים או מרוכבים, המיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ביותר וחלקם אף בשיטות ננו טכנולוגיות.

במרפאת השיניים ד"ר פורת בכפר סבא נשמח לקבל אתכם לפגישת התייעצות לשיפור מראה החיוך בטיפול אחד – אין סיבה שגם אתם לא תוכלו לקום בוקר אחד ולחייך אל העולם בכיף ובלי להתבייש!

כל התמונות מחיוכים של מתרפאים שטופלו על ידינו

קומפוזיט

מהם חומרים קומפוזיטיים? אלה חומרים על בסיס שרף (רזין) סינטטי, הבנויים משני מרכיבים שונים המרוכבים יחד (ולכן הם נקראים חומרים מרוכבים). המרכיבים הם ביס gma ומונומר אקרילי, בתוספת של חלקיקי silica. הם מגיעים בצורה של חומר חצי מוצק הניתן לעיצוב. ציפוי קומפוזיט, מכונה לפעמים ציפוי קריסטל.

הרופא מגלף את החומר על פי דרישות המקרה, ועל פי תפישתו האומנותית. לכשהגיע לצורה הסופית, החומר מוקשה על ידי אור באורך גל המקשה את החומר (בעזרת מאיץ כימי המוטמע בתוך הקומפוזיט).

ציפוי שיניים קומפוזיט

החומרים הקומפוזיטים מגיעים במבחר צבעים ודרגות קושי

החומרים הקומפוזיטיים משמשים ברפואת השיניים האסתטית לשחזור שיניים הרוסות בעזרת סתימות לבנות בצבע שן, להשלמת שיניים שבורות, לסגירת רווחים בין שיניים, לציפוי שיניים קדמיות ועוד.

עקב רגישותם יש צורך במיומנות ונסיון של הרופא המטפל. יש צורך בטיפול בסביבה יבשה ובטכניקה מדוייקת לקבל תוצאות יפות ללא פגמים.

החומרים מגיעים במגוון רחב של צבעים, שקיפויות ודרגות קושי, ועקב תכונתם להטמע בחומר השן הטבעי, ניתן להגיע איתם לתוצאות אסתטיות מעולות והתאמת צבעים כמו של שן טבעית.

יתרונם הוא באפשרות לטפל במרפאה ללא צורך בעבודת מעבדת שיניים חיצונית, ובמחירם הנוח יחסית. יחד עם זאת הם רגישים יותר לדלף שולי ,עששות משניות ושינויי צבע לאורך זמן, כך שאורך החיים שלהם  יחסית לציפוי חרסינה לשיניים קצר יותר. 

בונדינג