ערכה להלבנת שיניים ביתית: סקירת מלביני שיניים

החלום על שיניים לבנות ונוצצות מקונן בליבם של רבים – והביקוש לפתרונות הלבנת שיניים שיעזרו להשיג את החיוך האולטימטיבי בכמה שפחות מאמץ – הולך ומתעצם עם הזמן.

בעוד רבים פונים להלבנת שיניים במרפאת השיניים, יש גם מי שמחפשים פתרונות הלבנה ביתיים. 

בבתי המרקחת, רשתות הפארם ובאתאינטרנט, ניתן לרכוש ערכות הלבנת שיניים ללא מרשם (Over the Counter – OTC). לכל ערכה כזאת יש אביזרים ייחודיים, הרכב כימי שונה ושיטת פעולה משלה. מגוון פתרונות ההלבנה נע בין מוצרים פשוטים כמו משחות הלבנה, לבין סדים מוכנים מראש שמניחים על השיניים להשפעה עמוקה ומשמעותית יותר.

עם זאת, חשוב להבין שכל שיטת הלבנה לשימוש עצמי, שאינה מבוצעת תחת מעקב רפואי, חייבת להכיל ריכוז נמוך של חומר הלבנה – כדי למנוע פגיעה אפשרית בשיניים כתוצאה משימוש לא מבוקר בחומרים. כדי להשיג תוצאות מיטביות, נדרשת התאמה מקצועית של אביזרי ההלבנה וריכוז החומרים לצורה ולמבנה הייחודי של הפה שלכם – ולכן מומלץ מאד שהתהליך שיתבצע על ידי רופא השיניים.

ובכל זאת, נסקור כאן את מלביני השיניים השונים שמוצעים בשוק:

מדבקות להלבנת שיניים

מדבקות להלבנת שיניים מכילות חומרי הבהרה בריכוזים נמוכים. הן ניתנות להדבקה בקלות על השיניים ואפשר לרכוש אותן מעבר לדלפק ללא מרשם רופא. אנשים בוחרים להיעזר במדבקות ההלבנה, בין היתר בגלל הפשטות הרבה בשימוש בהן, אך חשוב לזכור כי המדבקות אינן מותאמות באופן מדויק למבנה השיניים הייחודי שלכם וכי החומרים הפעילים שמשפיעים על גוון השן מצויים בהן בריכוז נמוך. חומרי ההלבנה בתצורה הזאת יכולים גם להתמוסס בקלות ברוק, מה שעלול לפגוע ביעילותם.

רצועות הלבנת שיניים Crest

חברת קרסט מציעה ערכה להלבנת שיניים עצמית, על ידי שימוש בפסי הלבנה, או במילים פשוטות – רצועות להלבנת שיניים. במהלך הטיפול הזה, מניחים את המדבקות בכל יום על השיניים למשך שלושים דקות. במקרים מסוימים, בייחוד אם משתמשים בערכה להלבנת שיניים שסובלות מעששת או רגישות, ההלבנה בשיטה הזאת עלולה להגביר עוד יותר את רגישות השיניים ולגרום לעקצוץ מקומי. זאת מכיוון שחומרי ההלבנה עלולים להחליש את השכבה החיצונית של השן ולכן חשוב לוודא שהתהליך לא יגרום נזק, לפני שמתחילים.

צפו: שיטות הלבנת שיניים 

 

קראו עוד: שיטות הלבנת שיניים >>

עט להלבנת שיניים

עוד מלבין שיניים פופולארי הוא עט עם חומר הלבנה בריכוז נמוך, אשר באמצעותו ניתן למרוח את חומר ההלבנה על שטח פני השן בכל מקום ובכל זמן. חומרי ההלבנה בעטים אלו בדרך כלל אינם שונים מאוד מאלו שבמשחות שיניים להלבנה או בחומרים אחרים שניתנים ללא מרשם. שימוש קבוע בעט הלבנה עשוי לעזור לשמר את התוצאות של טיפול הלבנה במרפאה, אך השפעתו כטיפול בודד תהיה מוגבלת. חברת ברייט סמייל (Britesmile) לדוגמה מציעה עטים שבהחלט הוכיחו את יעילותם כטיפול תומך ומשמר לאחר הלבנה מקצועית.

מלבין שיניים White Light 

שיטה נוספת להלבנת שיניים ביתית הנרכשת בבתי מרקחת וברשת האינטרנט  נקראת White Light מלבין שיניים. זוהי ערכה המכילה מנורת הלבנה קטנה, עם ג'ל הלבנה המונח בתוך מסגרת מיוחדת שמניחים על השיניים. שיטה זו בהחלט עשויה להשפיע על גוון השן במידה מסוימת, אך עוצמת מנורת ההלבנה אינה גבוהה, וכך גם ריכוז החומר המלבין. חשוב להבין כי למנורות שמאושרות לשימוש ביתי אין את אותה ההשפעה של מנורת ההלבנה העוצמתית שבמרפאה וגם ריכוז החומר הפעיל בהן כאמור נמוך יותר.

בכל מקרה, ההמלצה היא תמיד לבצע בדיקה מסודרת על ידי רופא לבחינת מצב השן והתאמתה להלבנה לפני כל שימוש ממושך בחומרי הלבנה. בהקשר הזה, חשוב מאוד לוודא שלא משתמשים בחומרי הלבנה על שיניים עם "חורים", עששת פעילה, שחזורים ישנים או כתרים. בנוסף, נדגיש כי הלבנת שיניים אינה מתאימה לכל אחד ולכן בדיקת רופא היא שלב חיוני בתהליך, כדי למנוע עוגמת נפש או תופעות לוואי לא רצויות כתוצאה מטיפול שאינו מתאים.

משחה להלבנת שיניים

חברות רבות (כמו קולגייט הלבנת שיניים) מפרסמות כי משחות השיניים שלהן מאפשרות הלבנה טבעית של השיניים. יש להתייחס בזהירות לפרסומים אלה. בדרך כלל, משחות שיניים המפורסמות כמלבינות שיניים מכילות חומרים עם מקדמי שחיקה גבוהים, שאמנם מבהירים מעט את גוון השיניים אך עלולות לגרום להן נזק דרך שחיקה ובלאי מיותרים. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים לגבי הרכב המשחה. נדגיש כי משחה להלבנת שיניים לעולם לא תספק תוצאות דומות לאלו של הלבנת שיניים מקצועית במרפאה.

מלביני שיניים: איך למצוא את השיטה שהכי מתאימה לי?

במקרים רבים, דווקא כשיש בפנינו כל כך הרבה אפשרויות לבחירה – קשה להבין מה נכון לנו. הנטייה של רבים כיום היא לעשות הכול בעצמם – אך דווקא בנושא חשוב ורגיש כמו בריאות השיניים – כדאי לוודא שמשיגים את החיוך המושלם בדרך היעילה והבטוחה ביותר. רופא שיניים בהחלט עשוי לסייע לאתר את הגישה שתבטיח זאת – בין אם על ידי ערכות הלבנה ביתיות, תוך מעקב רפואי מקצועי, ובין אם על ידי טיפולים ממוקדים במרפאה.

כך ניתן לא רק להבטיח גוון לבן יותר של השיניים בעתיד הקרוב – אלא לגבש תוכנית ארוכת טווח שתעזור להשיג את החיוך שחלמתם עליו וגם לשמור עליו יותר לאורך השנים.

  לפרטים נוספים וקביעת פגישת התייעצות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הוסף אותי לרשימת הדיוור לקבלת מבצעים, הנחות, חידושים ועוד דברים בריאים וטובים!

   

  אולי יעניין אותך גם:

  הלבנת שיניים: תמונות לפני ואחרי 

  הלבנת שיניים מהירה

   

  פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
  אולי יעניין אותך גם