ערכה להלבנת שיניים לבית OTC

ניתן לעיתים לרכוש בבתי מרקחת מעבר לדלפק Over The Counter-OTC ערכות הלבנת שיניים מסוגים שונים – החל ממשחות הלבנת שיניים ועד למדבקות להלבנת שיניים או סדים מוכנים מראש להנחה על השיניים.

המשותף לכל ערכות הלבנת השיניים לשימוש ביתי הוא הריכוז הנמוך של חומרי ההלבנה ביחס לחומרים הנרשמים על ידי רופא.

עקב הריכוז הנמוך התוצאות בדרך כלל אינן משביעות רצון. באופן גורף להלבנת שיניים מסודרת ומקצועית אצל רופא השיניים תוצאות טובות יותר מכל שיטות ההלבנה הנמכרות בבתי המרקחת.

ובנוסף – אין לערכות הלבנת שיניים אפשרות להתאמה מובהקת לצורת ומבנה השיניים כמו בקשתיות המעבדתיות המוכנות במיוחד לכל מתרפא ומתרפא במרפאת השיניים.

מדבקות להלבנת שיניים

מדבקות להלבנת שיניים מכילות חומרי הבהרה בריכוזים נמוכים, הם אינן מתאימות בצורה מלאה לקשת השיניים, וחומרי ההלבנה יכולים בקלות להתמוסס ברוק ולהפחית את פעולת ההלבנה.

עט להלבנת שיניים

קיים גם עט להלבנת שיניים, כשהעיקרון בו הוא מריחת חומר הלבנה בריכוז נמוך על שטח פני השן. עט להלבנת שיניים כזה יכול להיות טוב לחיזוק תקופתי של הלבנה שכבר בוצעה בעבר. לחברת ברייט סמייל Britesmile יש עטים כאלה לחיזוק הלבנה.

White light מלבין שיניים

שיטה נוספת להלבנת שיניים ביתית הנרכשת בבתי מרקחת (בעיקר בחו"ל) היא שיטת white light מלבין שיניים. בשיטה זו, נרכשת ערכה המכילה מנורת הלבנה קטנה עם ג'ל הלבנה המונח בתוך מסגרת מיוחדת לשיניים הדורשות הלבנה. שיטה זו יכולה להיות אפקטיבית במידה מסויימת, אך עוצמת מנורת ההלבנה אינה גבוהה, וכך גם ריכוז החומר המלבין. אי אפשר לכן להשוות אותה לשיטת ההלבנה עם מנורת ההלבנה העוצמתית שמרפאה, או לריכוז החומר המקצועי המיושם בהלבנה במרפאת שיניים.

ובכל מקרה – ההמלצה היא תמיד לבצע בדיקה מסודרת על ידי רופא שיניים לבדיקת מצב השן והתאמתה להלבנה לפני כל אפליקציה של חומר הבהרה. חשוב להבין שאסור לשים חומרי הלבנה על שיניים עם חורים ועששת פעילה, וכן שהם אינם פועלים על שחזורים ישנים או כתרים. בנוסף – הלבנת שיניים אינה מתאימה לכל אחד, ובדיקת רופא חיונית למניעת עוגמת נפש מטיפול שאינו מתאים.

משחה להלבנת שיניים

חברות רבות (לדוגמא קולגייט הלבנת שיניים) מפרסמות שמשחות השיניים שלהן מלבינות שיניים הלבנה טבעית. יש להתייחס בזהירות לפרסומים אלה. בדרך כלל משחות שיניים המפורסמות כמלבינות שיניים מכילות חומרים עם מקדמי שחיקה גבוהים שאמנם מבהירים מעט את צבע השיניים אך עלולות לגרום להן נזק על ידי שחיקה ובלאי מיותרים. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים  לגבי הרכב המשחה. משחה להלבנת שיניים לעולם לא תגיע לרמת הלבנה איכותית כמו הלבנת שיניים המבוצעת במרפאה.

קראו עוד על הלבנת שיניים ביתית או על שיטת Zoom להלבנת שיניים מהירה במרפאה

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.