על כתר זירקוניה, מחירים, ומה שביניהם

כתר בשן הוא פתרון שכיח ויעיל מאד לשיקום והגנה על השן במצבים מסוימים. בין מגוון הכתרים המוצעים היום בשוק, בולט במיוחד כתר זירקוניה, שאיכותו ועמידותו אינן מוטלות בספק. מהו כתר זירקוניה וכמה הוא עולה?

מתי נדרש כתר בשן?

ישנם מספר מצבים שכתר בשן יכול לסייע בפתרונם.

למשל, כשעולה הצורך לשקם שן הרוסה מאוד מעששת, כששחזור (סתימה) רגיל לא יועיל, או במצבים בהם נדרש מתן הגנה לשן חלשה עם סיכוי לשבר או סדק.

מצבים נוספים הם שיקום שן שנשברה, שיקום על שתלים, בניית חיוכים חדשים כשהשיניים הקיימות פגומות מההיבט האסתטי, שיקום שן לאחר טיפול שורש, ועוד. תפקידו של הכתר הוא לשמר את השן מבחינת מראה ותיפקוד לאורך זמן.

כתר חדש אינו תעודת ביטוח. לאחר התקנת הכתר חשוב לשמור על היגיינת הפה, להבטחת אריכות ימים של הכתר. ביקור תקופתי לביקורת ומעקב אצל רופא השיניים וניקוי יסודי אצל השיננית, יחד עם שמירת הגיינה מידי יום בבית, יבטיחו אורך חיים טוב לכתר.

קיים היום מגוון רחב מאד של כתרים, ביניהם כתרי חרסינה, כתרי ליתיום דיסליקט, ואחרים. בתוך הרשימה המגוונת מצוי גם כתר זירקוניה, שיש לו יתרונות מובהקים ותכונות שמבטיחות כתר חזק, יציב ועמיד לאורך זמן.

מהו כתר זירקוניה?

ניתן לכנות כתר זה ככתר האולטימטיבי, זאת בשל השילוב של עמידות מרשימה יחד עם אסתטיקה. יתרונות נוספים של הכתר:

  • אינו משנה את צבעו
  • לא נשחק
  • שומר על המבנה גם בתנאים קשים
  • שומר על השן הקיימת ועל המבנה שלה

התאמה טובה לרקמת החניכיים

בעל מראה בצבע שן עם שקיפות, שאינו "מסגיר" את העובדה שמדובר בכתר ולא בשן טבעית. מבחינה זו, הוא עולה באסתטיקה על פני כתרים המבוססים על מתכת.

זירקוניה הוא חומר חזק אשר נעשים בו שימושים רבים ביישומים רפואיים שונים, בנוסף לרפואת שיניים. למשל, הוא משמש ליצירת מפרקים מלאכותיים בגלל הסיבולת הגבוהה של החומר ללחצים שונים.

זהו חומר מיוחד שידידותי לרקמות בסביבת השן, ותכונותיו האופטיות מדמות את גווני השן הטבעי. תהליכי הכנת כתר זירקוניה דומים להכנת כתרים מחומרים אחרים, למעט בשלב ההכנה וההתאמה.

כתר זירקוניה –  השוואת מחירים

בשל התכונות הייחודיות של כתר זירקוניה, הוא יהיה, מדרך הטבע, מעט יקר יותר מכתרים המבוססים על מתכת. המחיר נקבע בהתאם לכמה פרמטרים, ביניהם, האם מדובר בכתר זירקוניה טהור, או שמא בכתר חרסינה מאוחה לזירקוניה, וכדומה. בכל מקרה המחיר משקף את טיב החומר ועמידותו. על מנת לסבר את האוזן, כתר זירקוניה יכול להחזיק מעמד לתקופה של כ – 15 שנים ולעתים אף יותר מכך. כמובן מותנה בביקורת רופא ותחזוקה תקופתית על ידי שיננית, ועל שמירת הגיינה טובה בצחצוח וניקוי בבית.

מחיר כתר זירקוניה בודד עשוי לנוע בין כ – 2500 ₪ ועד ל – 5000 ₪.

המחיר משתנה על פי ניסיון הרופא, מיקום המרפאה ופרמטרים נוספים, לכן חשוב לבצע השוואת מחירים, ובעיקר להבין מי רופא השיניים, מה הכשרתו ונסיונו בשיקום, ונתונים נוספים שיכולים להשפיע על הבחירה ברופא השיניים.

במרפאת השיניים של ד"ר ספי פורת מתבצעת הכנה והרכבת כתרי זירקוניה איכותיים ומעולים, בטכניקה מקצועית, מבוססת על נסיון רב שנים.

להבטחת טיפול מקצועי, איכותי והתאמת כתר זירקוניה במגוון מצבים בהם נדרש כתר, צרו קשר עוד היום עם המרפאה, ונשמח להעניק לכם את הטיפול הטוב והמתאים לכם ביותר.

 

 

 

פורסם בקטגוריה מאמרי ציפוי שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.