פלטה שקופה לשיניים

יישור שיניים שקוף ובלתי נראה מבוסס על סדרת פלטות או קשתיות העשויות מפולימר פלסטי מיוחד. הקשתיות מזיזות את השיניים על פי תכנון ממוחשב, שמהווה את הדור החדש והמתקדם של יישור השיניים.

היתרונות של שיטה זו הם רבים. פלטה שקופה לשיניים אינה נראית, היא מאפשרת התנהלות רגילה, והיתרון הגדול שלה הוא בכך שאינה משפיעה על בטחון המטופל להופיע בחברה ובעבודה, ומאפשרת לו להמשיך לנהל את חייו כרגיל, בידיעה שיבוא יום ויוכל לחייך עם  שיניים ישרות!

פלטה שקופה לשיניים – פתרון אסתטי

גם מבוגרים ש"פספסו" את ההזדמנות ליישור שיניים בנערותם, או שטופלו אך השיניים חזרו להתעקם עם השנים, וגם בני נוער אשר נדרשים להתקין מכשירים אורתודונטיים מגושמים ולא אסתטיים בתקופה הרגישה של דימוי עצמי רגיש בגיל ההתבגרות, מוצאים בפלטה שקופה לשיניים פתרון מצוין.

יתרון ההתאמה האישית

כל מטופל מקבל התאמה אישית למבנה הפה ולנוחיות שלו. הטיפול ממוחשב ומתאים לכל שן ושן , זאת בניגוד ל"גשרים" המסורתיים שמזיזים  לרוב את כל השיניים בבת אחת. כך הטיפול אפקטיבי יותר ובמקרים רבים גם קצר יותר.

נטול כאבים

בעבר, טיפול ליישור שיניים היה ידוע כהליך כואב אשר כלל גומיות בשיניים, ומראה לא אסתטי. בשנים האחרונות התפתחו אפשרויות חדשות, אשר מאפשרות טיפול נח וקל יותר. הפלטה השקופה לוחצת פחות, פחות מגרה את החניכיים ואינה צוברת רובד חיידקים ולכלוך כמו הסמכים המסורתיים, ובאופן כללי כמעט ולא מורגשת.

גמישות

ניתן להסיר פלטה שקופה בקלות, כך שלא תפריע בזמן האוכל, למשל, או בזמן של ניקיון חלל הפה. מטופלים רבים מעידים כי זהו יתרון משמעותי אשר מקל על התנהלותם היומיומית, ועל יכולתם לאכול במחיצת אנשים נוספים, ללא מבוכה או הרגשה לא נעימה.

צמצום הסכנה של מחלות חניכיים

לא רק יופי! מסתבר כי במקרה בו השיניים צפופות או מכסות באופן חלקי זו את זו, צחצוח וניקיון השיניים קשה יותר, והחשיפה למחלת חניכיים גדולה יותר. יישור השיניים מאפשר צחצוח אפקטיבי וקל יותר ושומר על בריאות השיניים והחניכיים לעתיד.

חשיבות ההתמדה והשמירה על ניקיון חלל הפה

פלטה שקופה אומנם יכולה לשאת עימה מגוון רחב של יתרונות, אך כמעט אף יתרון לא יבוא לידי ביטוי, אם לא תהיה מכוונות ומסירות מלאה מצד המטופל לתהליך. הווה אומר, התמדה בתהליך ושמירה על ניקיון חלל הפה, באופן עקבי וקבוע. הפלטה לא עושה את התהליך בעצמה, המטופל מבצע את התהליך, וחשוב לזכור זאת להתמיד ולבצע את הנחיות הרופא לכל אורך הטיפול.​