יישור שיניים מהיר

יישור שיניים מהיר הפך מבוקש כי מטבענו אנו שואפים לכך שאם אנו רוצים משהו – אנחנו רוצים אותו מהר, כאן ועכשיו.

גם ביישור שיניים – גם אם נולדנו עם שיניים בעמדה שאנו לא אוהבים – צפופות, עקומות, בולטות או עם רווחים – אנחנו רוצים שהבעיה תיפתר כמה שיותר מהר.

הזזת שיניים כרוכה בבניית עצם חדשה, וזה תהליך ביולוגי שלוקח שבועות וחודשים ושלא ניתן לבצעו ביום אחד.

יחד עם זאת, קיימות כיום שיטות מתקדמות, המאפשרות קיצור התקופה ליישור שיניים בצורה משמעותית.

כל התמונות מחיוכים של מתרפאים שטופלו על ידינו

יישור שיניים מהיר למבוגרים – השיטות:

אינויזליין invisalign

אינויזליין היא שיטת טיפול בלתי נראית, המבוססת על קשתיות שקופות. הטיפול מבוסס על תכנון ממחושב המאפשר הזזת כל שן או מספר שיניים בנפרד משאר השיניים בקשת, כך הטיפול אפקטיבי יותר מטיפול בעזרת סמכים ("גשר" מודבק), המזיזים את כל השיניים בקשת, ולכן גם מהיר יותר במקרים רבים.

קליר אליינר CLEAR ALIGNER

עוד שיטה מבוססת קשתיות שקופות. מתאימה במיוחד למקרים קלים בהם יש צורך בהתערבות קצרה. לעיתים מספיקים שלושה שבועות בלבד כדי להכניס שן סוררת שסטתה מעט בחזרה למקומה, או לסגור רווח קטן.

ציפוי שיניים LAMINATE VENEERS

במקרים מסוימים ניתן בעזרת ציפוי שיניים לשפר וליישר מראה שיניים שסטו ממקומן הרצוי. שיטת טיפול זו יכולה להביא לתוצאות נפלאות אך מתאימה למקרים קלים בלבד. 

אקסלדנט ACCELEDENT

פיתוח חדש המאפשר בעזרת רעידות קלות ובשימוש של זמן קצר כל יום לזרז ולקצר זמן טיפול ליישור שיניים בשליש ולפעמים בחצי מהזמן הרגיל הנדרש.

יישור שיניים מהיר בהתערבות כירורגית – PAOO, FIBEROTOMY

קיימות גם שיטות המערבות כירורגיה כ-Periodontally accelerated osteogenic orthodontics PAOO, או FIBEROTOMY המאפשרות זירוז קצב יישור שיניים, אך הן כרוכות בניתוחים ואינן מתאימות לכל אחד.

לסיכום, ניתן כיום במקרים רבים לקצר ולזרז קצב טיפול ליישור שיניים יחסית לעבר. חשוב תמיד לזכור שהמטרה העיקרית העומדת בפנינו היא הגעה לסגר יציב בריא ותקין, ולפעמים אין ברירה אלא לתת לביולוגיה את הזמן הדרוש לה, ולא למהר.