טיפול שיננית

הסרת אבנית על ידי שיננית הוא טיפול מונע פשוט ובסיסי שתועלתו עצומה.

בחלל הפה נמצאים חיידקים רבים באופן קבוע. חיידקים אלה נצמדים לפני השן ויוצרים שכבה הקרויה רובד חיידקים.

ברוק המופרש מבלוטות הרוק שבפה יש מינרלים רבים כסידן, זרחן ועוד. חלק מהם שוקעים ונצמדים אל דפנות השיניים ויוצרים את אבן השן או ה'אבנית' , במנגנון דומה להיווצרות האבן בקומקום החשמלי הביתי.

החיבור של אבנית + חיידקים על שטח פני השן הוא צרוף עם תוצאות הרסניות. החיידקים מפרישים רעלינים הגורמים דלקות חניכיים. דלקות אלה, ללא טיפול עלולות לחדור אל הרקמה התומכת של השן ולגרום לדלקת בעצם, לספיגת עצם תומכת ולאובדן השן בטווח הארוך.

צחצוח שיניים ביתי נכון יכול להוריד את רובד חיידקי השן, אך אינו יכול להוריד את שכבת האבנית הקשה המכילה את החיידקים.

בטיפול להסרת אבנית המבוצע על ידי שיננית, מוסרת בצורה מכנית שכבת האבנית, השיניים מנוקות בצורה יסודית מרובד החיידקים ההרסני, מלוטשות ומחוזקות על ידי הנחת פלואוריד בריכוז גבוה.

במרפאת השיניים ד"ר פורת בכפר סבא טיפול השיננית הוא חלק בלתי נפרד מכל תוכנית טיפול.

טיפול בדלקות וכיסי חניכיים בעזרת פריוצ'יפ

במצבים של דלקת והווצרות כיסים בין החניכיים לשיניים, ניתן לבצע טיפול בעזרת שבב אנטיבקטריאלי בשם פריוצ'יפ. שימוש קבוע בפריוצ'יפ מצמצם את כיסי החניכיים, מונע את החמרת הדלקת ועשוי למנוע ניתוח חניכיים.

 

כרטיסיה לטיפולי שיננית והסרת אבנית 

דר' ספי פורת, מנהל המרפאה ממליץ על תוכנית טיפול להסרת אבנית תקופתית מידי כחצי שנה להבטחת בריאות השן והחניכיים לאורך שנים.

כדי להקל עליכם להגיע בצורה מסודרת לניקוי והסרת אבנית הנהגנו במרפאת השיניים ד"ר ספי פורת את כרטיסית ה'שיננית המשפחתית' . הרוכש כרטיסיה זו זכאי להסרת אבנית חינם על כל ארבע פגישות עם השיננית. הכרטיסיה אינה שמית ומתאימה לכן לא רק ליחידים אלא למשפחות שמבינות את חשיבות השמירה על בריאות השיניים והחניכיים לכל בני המשפחה.

שיננית וניקוי אבנית כרטיסיה

 

פורסם בקטגוריה טיפולי שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.