הלבנת שיניים פנימית – טיפול בשן צהובה או כהה

מהן הסיבות לשן בודדת בעלת צבע שונה?

בדרך כלל הסיבה לשן בודדת כהה או צהובה הם טיפולי שיניים קודמים, ובעיקר טיפולי שורש ישנים. שן עוברת טיפול שורש מסיבות שונות – חבלה או שבר עקב מכה או נפילה, עששת (חור) שהגיע עמוק עד למוך השן, או רגישות יתר עקב מצב חניכיים לקוי.

בטיפול שורש בשן מוציאים את העצבים והרקמה ההזנה העדינה הנמצאת בתוך תעלת השורש – תעלה צרה הנמצאת בתוך שורש השן.

בניגוד לדעה הרווחת בין מטופלים, לא מוציאים את השורש כולו אלא רק את תוכן התעלה. שורש וכותרת השן נשארים שלמים במקומם. את תעלת השורש מרחיבים ומחטאים ואוטמים בחומרי מילוי שונים.

חומרי הטיפול מחלחלים עם הזמן מבפנים לכותרת השן ומשנים את צבעה. בדרך כלל בגווני אפור חום או צהוב. זאת, יחד עם העובדה שללא הזנה מתאימה, השן מתייבשת והופכת שבירה וכהה יותר.

מכיוון שכך, שיטות הלבנת השיניים החיצוניות אינן אפקטיביות ויש צורך בהכנסת חומר ההלבנה לתוך כותרת השן כדי שיעשה את פעולתו מבפנים החוצה.

הלבנת שיניים פנימית בשן צהובה או כהה – שלבי הטיפול

קבעו פגישת ייעוץ בתחום הלבנת שיניים במרפאה עם דר ספי פורת. בפגישה זו נבדק מראה וצבע שיניך בפרט ומראה החיוך בכלל. במידת הצורך מבוצעים צילומי רנטגן וצילומים דיגיטליים לבדיקת התאמתך לטיפול להלבנת שיניים.

תנאי להצלחת הלבנת שיניים הוא שיניים נקיות מרובד חיידקים ואבנית. במידה ולא עברת הסרת אבן שן על ידי שיננית, נתאם עבורך תור אצל שיננית הבית שלנו בסמוך לתחילת תהליך הלבנת השיניים.

רופא השיניים מוציא את השחזור שאטם את טיפול השורש. כמעט בכל המקרים הפעולה נעשית בחלק האחורי של השן ואינה נראית מלפנים.

חלל השן מנוקה היטב ובתוכו מונח חומר הלבנה למשך כשבוע. חומר הלבנת השן שעשוי על בסיס מי חמצן משתחרר ומבהיר את ההכתמות שנוצרו עקב טיפול השורש.

לאחר כשבוע מוצא חומר ההלבנה ומבוצע שחזור חדש בצבע שן להשלמת הכותרת. לעיתים יש צורך בחזרה על הפעולה לשבוע נוסף.

הלבנת שיניים פנימית

שיניים שהתכהו עקב טיפולי שורש ישנים הובהרו בצורה משמעותית על יד הלבנת שיניים פנימית

חשוב לדעת שקשה לצפות עד כמה התהליך של הלבנה פנימית ישפר את צבע ומראה השן. לעיתים הצביעה נעלמת לחלוטין ובמקרים אחרים התהליך אינו מספק. במקרה כזה ניתן להלבין את השן על ידי ציפויי חרסינה או כתרים אסתטיים על בסיס זירקוניה או חרסינה מחוזקת.

הדרך להלבנת שן צהובה או כהה מתחילה כאן ועכשיו: קבעו תור לפגישת ייעוץ חינם

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.