למה לצפות בביקור הראשון במרפאת השיניים?

הביקור הראשון במרפאת שיניים ד"ר פורת מוקדש להכרות בינך לבין צוות המרפאה. אנחנו נרצה ללמוד מה מציק לך, ומה הסיבות שבגינן הגעת למרפאה.

תתבקש למלא שאלון לגבי פרטיך, מצבך הבריאותי הכללי וההיסטוריה הרפואית שלך. (רבים אינם מודעים לכך, אך יש קשר בין מצב השיניים לבעיות רפואיות רבות ). נרצה לדעת אילו תרופות אתה לוקח, והאם יש לך רגישות לתרופות מסוימות.

בהמשך תעבור בדיקת שיניים ראשונית על ידי רופא השיניים ותתבקש לספר לנו למה הגעת למרפאה, מה מציק לך ומה תרצה להשיג – שיניים לבנות יותר? פתרון בעיה של כאב או סבל? תרצה אולי לצפות בציפויי חרסינה שיניים שבורות או שחוקות? או אולי תרצה ליישר שיניים עקומות, בולטות או צפופות?

צילום שיניים

כחלק מהבדיקה הרופא יצלם את שינייך במצלמה מיחודת לכך

כדי לתת אבחנה יסודית יש צורך בצילומי רנטגן עדכניים. הרופא רואה רק חצי מהתמונה בבדיקה הקלינית של מצב השיניים והפה וכמעט תמיד נדרשים צילומים להשלמת התמונה. חלק מהצילומים ניתן לעשות מיידית במרפאה שלנו , ולחלק תקבל הפניה למכון לצילומי שיניים.

במקרים רבים יהיה צורך להעתיק את צורת השיניים והיחסים בינהם על ידי לקיחת מידות לימוד – אנו יוצקים את מידת השיניים שלך בגבס, וכך הרופא יכול לתכנן את תוכנית הטיפול המתאימה לך על סמך מודלים תלת מימדיים של השיניים שלך.

ברוב המקרים תתבקש להגיע לפגישה נוספת במרפאה. לאחר לימוד כל הנתונים שנאספו בבדיקה הראשונה ולאחר קבלת כל צילומי השיניים, תבניות הלימוד וצילומי השיניים והפנים, יוכל הרופא לבנות עבורך תוכנית טיפול מסודרת, ולהסביר לך מה השלבים בטיפול ומה עלותם הכוללת.

במקרים רבים ברפואת שיניים ניתן לבנות מספר תוכניות טיפול חלופיות. הרופא יסביר לך את היתרונות והחסרונות של כל תוכנית, תופעות הלוואי האפשריות, ועלותן. כך תוכל להחליט יחד איתנו מה התוכנית המתאימה לציפיותיך, ולהתחיל בטיפול. בהצלחה!