כיצד מתבצעת הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים מתבצעת על ידי ג'ל מיוחד המחמצן את חומרי ההכתמה ומבהיר אותם. קיימים אחוזי ריכוז שונים בחומרי ההלבנה השונים הנעים בין 10 ל 35 אחוז .

הלבנת שיניים מתחלקת לשני סוגים:

ההלבנה החיצונית היא הנפוצה ומטפלת בשיניים ויטליות – חיות. ההלבנה הפנימית מטפלת בשיניים שעברו טיפול שורש. הלבנת השיניים לשיניים חיות מתבצעת בשתי דרכים עיקריות – במרפאה או בבית המתרפא. בכל שיטה משתמשים בוריאציות של אותו חומר מלבין הגורם לחימצון והבהרת ההכתמה בשן.

הלבנת שיניים במרפאה

בהלבנת שיניים במרפאה נעזרים בחומר בעל ריכוז גבוה. החומר נמרח על פני השיניים ומואר עם נורת הלבנה מיוחדת בעלת אור כחול המזרז את תהליך ההלבנה ומחדיר אותו לשכבות עמוקות של השן.

האור מפעיל את החומר מהר יותר מאשר בשיטה להלבנה ביתית וגורם לשיניים להלבין במהירות. בטיפול אחד של שעה עד שעתיים ניתן להגיע לתוצאות יפות מאוד! היתרון ברור – מהירות. החסרונות – יש צורך בסבלנות ולעיתים יש צורך בתוספת ביתית לחיזוק ההלבנה בשיניים 'עקשניות' במיוחד.

לכן, במקרים מסויימים תוכלו אף לקבל, בנוסף להלבנה המהירה שתוכלו לבצע אצלנו במרפאת השיניים ובאחרות מהמרפאות במאגר של מרפאת שיניים בישראל – גם קשתיות להלבנת שיניים לשימוש ביתי לחיזוק ושימור התוצאות לעתיד.

הלבנת שיניים ביתית

בשיטת הלבנת שיניים ביתית זו מכינים קשתיות פלסטיות קלות ונוחות המתלבשות על קשתות השיניים ככפפה ליד. חומר ההלבנה מונח על ידי המתרפא בקשתית לפני לכתו לישון, וההלבנה מתבצעת בלילה – ישנים ובבוקר מתעוררים עם חיוך חדש!

כמה זמן נמשך טיפול הלבנת שיניים ביתית?

שיטת הלבנה זו מבוצעת בשיניים שאינן חיות. אלו בדרך כלל שיניים שעברו טיפול שורש בעבר. טיפול שורש גורם לשינוי צבע השן לטווח ארוך, עקב חלחול חומרי סתימת השורש לחומר השן וצביעתו ועקב התייבשות חומר השן ללא חומרי ההזנה של שן חיה. בשיטה זו מניחים את חומר ההלבנה בתוך השן לתקופה של מספר ימים או שבועות והלבנתה מבפנים.

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.