ניקוי שיניים במהירות סילונית

מאמר אורח

צחצוח שיניים שגרתי, בוקר וערב, מומלץ ביותר אחרי כל ארוחה ומהווה תנאי הכרחי לשמירה על ניקיון השיניים ואיכותן. בשנים האחרונות הופנמה והוטמעה אצל אנשים רבים חשיבות טיפולי שימור ומניעה כחלק בלתי נפרד מהמאמץ המשתלם והמועיל לשמור על שלמות השיניים ועל היגיינת הפה.

צחצוח מתמיד, ניקוי שיניים תקופתי בכלל והסרת אבנית בפרט, איטומי חריצים ועוד הם שגרת טיפולים משמרים מומלצת. כך גם ניתן לחסוך כסף רב. ככל שחשיבות השמירה על השיניים באמצעות פעולת הסברה והדגמה מתחילה בגיל ילדות מוקדם, כך גובר הסיכוי כי הילד ייהפך למבוגר המודע לחשיבות השמירה על ניקיון הפה.  

על מנת לשדרג את איכות הצחצוח ולהגביר את יעילותו מומלץ להסתייע באביזרי עזר שונים מלבד מברשת שיניים. כיום ידוע שמברשת שיניים אינה מספיקה בשביל פה נקי מאחר והיא איננה מגיעה לכל המקומות הנדרשים. לכן רצוי  להשתמש בין היתר בחוט דנטלי או סילונית לשיניים. חוט דנטלי, בשל דקיקותו וגמישותו ניתן להגיע עמו למקומות שעם מברשת השניים לא ניתן להגיע.

סילונית לניקוי יסודי

סילונית סופר שלוש פיות, לרבות קפסולת ג'ל, מתחברת אל ברז המים שנמצא בכל בית באמצעות צינור גמיש (שניתן להשאירו מחובר לצינור ואין הכרח לנתקו). סילון המים הדק, הממוקד והמדויק, מאפשר ניקוי יעיל, מרבי ומיטבי. בנוסף הוא מעסה את השיניים ומונע היווצרות רובד חיידקי, דלקת חניכיים, חורים בשיניים, אבנית ודוחה ריח רע מהפה.

עלות המכשיר זניחה ביחס לתועלת הוודאית והמצטברת. הסילונית מזכירה תמיד בעצם נוכחותה את חשיבות השימוש בה.

כאשר אדם חכם אמר כי גם דברים שקל לעשות קל יותר לא לעשות, הוא ודאי לא חשב על צחצוח ועל ניקוי שיניים, אבל החלת המשפט על נושא זה היא מאוד נכונה ומאוד מדויקת. לפעמים, אנשים נוטים לוותר על צחצוח שיניים, ויתור שאינו בהכרח מעיד על הזנחה או על שכחה, אלא על עצלות. אכן, קל מאוד לא לצחצח שיניים. עם זאת – מאוד פשוט וקל לצחצח. ההבדל בין המעשה הקטן והפשוט הזה לבין הימנעות ממנו עלול להיות הבדל בין פה בריא, נקי וריחני לבין פה חולה, שיש בו שיניים רקובות והוא מדיף ריח רע.

חשיבות ניקוי השיניים

על מנת להפיק מכל אמצעי ניקוי השיניים וצחצוחן את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם חשוב לבצע אותם באופן נכון. זו הסיבה שרכישת הרגלי ניקיון פה מתחילים בגיל מוקדם, וכוללים הדגמה של שיננית כיצד לצחצח את השיניים כראוי. זו הסיבה לחשיבות ההחלפה של מברשת השיניים אחת לשלושה חודשים, בקירוב, לאחר שזיפיה מתבלים.

ניקוי שיניים יסודי באמצעות סילונית מהווה ערובה לשמירה מתמדת על ניקיון הפה וההיגיינה שלו. אין ספק כי גם השיניים הם חלק מ"חלון הראווה" שלכם ומכרטיס הביקור שלכם. כשהן תקינות, נקיות ומעידות על כך שאתם מקפידים על היגיינת פה קבועה, הרושם שאתם מותירים הוא רב יותר. לעומת זאת – כאשר מצב השיניים מעיד על הזנחתן יש בכך כדי ליצור, לחזק ולהעצים את הרושם השלילי שאתם עלולים להותיר על אנשים.

פורסם בקטגוריה טיפולי שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.