מילוי שפתיים: להשלים את מראה החיוך

מאמר אורח

מילוי שפתיים הוא עוד שלב בדרך לחיוך מושלם אותו ניתן לשלב עם יישור שיניים, שהרי החיוך חושף מעט מן השיניים החותכות, ורצוי שאלו יהיו סימטריות ומיושרות. את תהליך עיצוב או מילוי השפתיים יש לבצע אחרי תהליך יישור השיניים מהסיבה הפשוטה ששיניים נסוגות גורמות לשפתיים להיראות דקות יותר וההפך.

לכן, מי שרוצה למלא את השפתיים שלה צריכה לקחת בחשבון שמילוי השפתיים לא יהיה מיידי, במיוחד כאשר יישור השיניים עצמו עלול לארוך זמן מה (בין שנה לשלוש שנים בהתאם לסוג הטיפול ולמצב השיניים ההתחלתי).

כיצד מתבצע תהליך מילוי ועיבוי שפתיים?

נשים שמעוניינות למלא את השפתיים הן בדרך כלל נשים שנאלצו להתמודד עם שפתיים צרות מלידה או כתוצאה מההזדקנות הטבעית של הגוף. ישנן גם שפשוט אינן מרוצות מהמראה הטבעי של שפתיהן ורוצות שפתיים מלאות וחושניות "כמו של דוגמניות".

שיטה אחת למלא את השפתיים היא באמצעות חומצה היאלורונית, זו חומצה שנמצאת באופן טבעי בגוף, אך כמותה מתמעטת עם השנים. החומצה ההיאלורונית המיועדת למילוי שפתיים מספקת תוצאה מרשימה ביותר לתקופה של חצי שנה, שלאחריה יש למלא את השפתיים שוב. בדרך כלל משלימים את הטיפול באמצעות חוטים נספגים המדגישים את קווי המתאר הטבעיים של השפתיים ומטשטשות קמטוטים הנפוצים אצל נשים מעשנות.

שיטה אחרת היא באמצעות הסיליקון הידוע שלעיתים מקבל יחסי ציבור שליליים שלא בצדק (חומרי המילוי והשתלים המודרניים שעשויים ממנו הם כמעט חסרי תופעות לוואי והסיכוי לסיבוכים הוא מזערי). לאחר המילוי בסיליקון, התוצאות נשארות לאורך זמן רב מבלי הצורך לבצע את התהליך שוב. בנוסף, הסיליקון עצמו מוזרק בתהליך הדרגתי לאורך מספר טיפולים ולכן השליטה בתוצאה הסופית היא מדויקת במיוחד.

שיטה נוספת היא מילוי השפתיים באמצעות שומן עצמי מאזורים אחרים בגוף. תהליך זה גם הוא הדרגתי, אך התוצאה נשארת קבועה למשך שנים ארוכות.

מלבד שיטות אלו, נשים שאזור השפתיים העליונות שלהן מצטמק ומתרחב זקוקות לעיתים גם לניתוח הרמת שפה המשולב בהזרקת שומן למילוי השפתיים.

מיתוסים נפוצים על מילוי שפתיים

ניתן למלא שפתיים עם בוטוקס – בוטוקס אינו מתאים למילוי שפתיים מכיוון שהוא גורם לשיתוק שרירי ההבעה ויכול לגרום לפגיעה ביכולת הדיבור או האכילה… לכן משתמשים בו בעיקר למילוי של השליש הראשון של הפנים מבלי לגרום לפגיעה תפקודית.

מילוי שפתיים יכול לגרום לשפתיים בעלות מראה לא טבעי – במהלך הפגישות המקדימות, מבצעים ביחד עם המטופלת תהליך של תיאום ציפיות באמצעות תמונות ואיורים, כך שהתוצאה המתקבלת תהיה משביעת רצון.

שימוש בחומצה היאלורונית יכול לגרום לגושים על השפתיים – טיפול מקצועי לא אמור לגרום לתופעות אלו ותופעות הלוואי הנפוצות ביותר הן נפיחות, כאבים קלים או תחושת או נוחות וסימנים כחולים או שטפי דם באזור השפתיים החולפים מעצמם לאחר מספר ימים.

פורסם בקטגוריה מידע נוסף. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.