הלבנת שיניים – תרופות סבתא

מה סבתא הייתה אומרת על צבע השיניים שלך?

כשאומרים "תרופת סבתא" עולה בדמיוננו מרק עוף חם ומהביל להקלת הצטננות ושפעת ביום חורפי קר, חומץ נגד פטריות רגליים, שמן זית נגד התקרחות ועוד כהנה וכהנה.

אך האם תרופות סבתא יעילות בתחום הלבנת שיניים? נקדים ונאמר – ממש לא.

צבע שיניים כהה יכול להיגרם עקב סיבות של גיל, גנטיקה, עישון, תרופות ועוד.

עובדה שרבים אינם מודעים לה היא שברגע שהשיניים בקעו וסיימו את התפתחותן, הן אינן גדלות יותר והנזק שנגרם להם אינו הפיך.

תרופות סבתא להלבנת שיניים כוללות בדרך כלל: שפשוף שיניים עם לימון, מלח או סודה לשתייה. שיטות אלה שוחקות את שטח פני השן אך אינן חודרות לעומק ואינן מבהירות את צבעה היסודי של השן.

לכל מי שמחפש הלבנת שיניים אקולוגית, חשוב לדעת שחומר ההלבנה האפקטיבי ביותר הוא מי חמצן. השימוש במי חמצן אצל רופא השיניים, הוא בטוח, מאושר ואינו מסוכן.

הלבנת שיניים עם לימון

לימון הוא חומצה, וחומצה ממיסה את זגוגית ( אמאייל ) השן, הופכת אותה שקופה ודקה יותר, רגישה לשינויי טמפרטורה ומועדת יותר לנזקי העששת. בתחילה השיניים בהירות יותר אך עם הזמן הופכות לכהות ושבירות – לא מומלץ!

הלבנת שיניים עם מלח

תרופת סבתא ידועה היא הלבנת שיניים עם מלח, עדיף מלח גס. גם במקרה זה הנזק רב על התועלת. המלח משמש כמשחה אגרסיבית מאוד. הוא שוחק ושורט את פני השיניים. אומנם מבהיר אותם בתחילה מעט, אך גם גורם להן נזק בלתי הפיך.

השיניים הופכות דקות, שחוקות ושרוטות ללא אפשרות לתיקון עצמי – נזק בלתי הפיך!

הלבנת שיניים עם סודה לשתיה

סודה לשתיה או סודיום ביקרבונאט, משמשת כתרופת סבתא להלבנת שיניים ידועה וותיקה. יש אפילו משחות שיניים מסחריות המכילות אותה. כמו מלח ולימון, גם חומר זה מלבין מעט את השיניים על ידי שחיקת זגוגית השן והסרת לכלוך ורובד חיידקים הצמוד אליה, אך יחד עם זאת מקדם השחיקה שלה גבוה והנזק שהיא גורמת לשן הוא בלתי הפיך – לא מומלץ!

אז מהו הפתרון המומלץ לשיניים לבנות?

אם הסבתא שלך חכמה, העצה הטובה שתיתן לך תהיה להיוועץ עם רופא שיניים מקצועי העוסק בהלבנת שיניים!

הלבנת השיניים במרפאה אינה שוחקת את פני השן אלא מחדירה חומרים שאינם מזיקים לה אך מבהירים את הצבענים הנמצאים בחומר השן עצמו והופכים את צבעה של השן לבהיר יותר.

הלבנת שיניים הוא טיפול רפואי הדורש פיקוח מקצועי, הבנת התהליכים והתאמתם לכל מתרפא ספציפית באופן המתאים לו. כך ניתן למנוע נזקים ולהלבין שיניים בצורה בטוחה עם תוצאות צחורות ויפות.

כל התמונות מחיוכים של מתרפאים שטופלו על ידינו

טיפולי שיניים אסתטיים תחת השגחת רופא שיניים מבהירים את השיניים בלי לשחוק אותן ולגרום להן נזק.

קרא עוד על הלבנת שיניים וצור קשר לפגישת התייעצות  – וגם השיניים שלך יוכלו להיות לבנות יותר! למידע על מחירים – הקלק כאן.

פורסם בקטגוריה מאמרי הלבנת שיניים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.